ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14156428
*
nr 1415 6428
Spegel
ram i valnöt, 80x60 cm
Kondition: repa/repor
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 18:38:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 20:54:02
1
100 kr
29/8 14:12:11
2
300 kr
30/8 14:58:22
3
300 kr
30/8 14:58:22
2
300 kr (Budbetjänt)
30/8 15:00:37
3
350 kr
30/8 15:02:42
3
400 kr
30/8 16:40:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i valnöt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: repa/repor
Läs om budbetjänten
nr 1415 6428
Spegel
ram i valnöt, 80x60 cm
Kondition: repa/repor
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 20:54:02 | 1 | 100 kr |
29/8 14:12:11 | 2 | 300 kr |
30/8 14:58:22 | 3 | 300 kr |
30/8 14:58:22 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
30/8 15:00:37 | 3 | 350 kr |
30/8 15:02:42 | 3 | 400 kr |
30/8 16:40:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i valnöt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27